Radyofrekans Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

Radyofrekans bir ısı tedavisi şeklidir. 70 yılı aşkın bir süredir bilinen bir teknolojidir. Deride en iyi bilinen etkisi derinin gerginliğini sağlayan kollagen liflerde yenilenme oluşumudur. Radyofrekans uygulandığında deri katmanlarında ısı oluşur. Derideki kollajen lifler ısı etkisi ile kasılır, yara iyileşmesi ve dolayısıyla kollajen liflerde yenilenme başlatılır. Cilt sıkılaşması ve gerginliğinde artış olur ve cilt yüzeyi düzgünleşir. Aynı zamanda bağ dokusunda kan akışı ve dolaşımda düzelme sonucu cilt yenilenir ve sıkılaşır.

Cilt sorununa paralel olarak akneli veya akne izi olan gençlerde kullanılabildiği gibi antiagaing uygulamalarda, cilt gençleştirmede ileri yaşlarda da uygulanabilir. Yara izi ve cilt çatlağı gibi tedavi edici uygulamalar bütün yaş gruplarında yapılabilir.

Toparlama ve sıkılaştırma etkisi için Termal radyofrekans uygulanır. Her mevsim uygulanabilir. Uygulama sonrası hafif kızarıklık dakikalar içinde solar. Bütün kozmetik uygulamalarda olduğu gibi güneşten koruyucu kremlerin kullanılması önerilir ancak güneşli günlerde uygulanmasında sakınca yoktur. Akne izi, yara izi ve leke için kullanılan Fraksiyonel fraksiyonda ise uygulama sonrası hafif sızı birkaç saat sürebilir. Cilt daha kızarıktır, birkaç gün içinde hafif kabuk yaparak iyileşir. Bu uygulamalarda güneşten korunma daha önemlidir, doğru bakım ve bol nemlendirici uygulaması ile iyileşme süresi kısaltılabilir.

Seans sayısı uygulama nedenine göre değişir. Sonuçlar tek uygulama ile görülmeye başlar. Ancak bu yöntemler derinin kendini yenilemesini başlatan tedavi edici yöntemler olduğundan tek seans sonrasında bile en iyi sonuçlar 3.-6. aylarda alınır.

Yüz yaşlanmasının tedavisi ve genç görünme arayışlarında anestezisiz, ameliyatsız, iyileşme süresi kısa olan ve travmatik olmayan yöntemler giderek popüler olmaktadır. Kişiler dolgu ve botoks enjeksiyonları gibi agresif olmayan yöntemlerle genç görünmeye çalışmaktadırlar. Ancak bu tip uygulamalar kısa süre içinde kişiyi memnun etmesine rağmen etkileri kalıcı değildir, diğer bir deyişle tedavi yöntemleri değildir. Oysa radyofrekans ile yapılan uygulamalar tedavi edici olduğundan sonuçları daha kalıcıdır. Bu nedenle ve uygulamalar kısmen non-agresif olduğundan son yıllarda radyofrekans deri yenilenmesinde daha sık kullanılmaya başlamıştır.

İnternet Sitesi Aydınlatma Metnine ulaşmak için tıklayınız.